was successfully added to your cart.
SEO

Pozycjonowanie stron, a co to takiego?

By Wrzesień 29, 2014 No Comments

Aktualnie Internet stanowi główne źródło z jakiego korzystają ludzie, nie tylko do wyszukiwania informacji, kontaktu z innymi osobami, ale również do prowadzenia promocji i reklamy. Coraz więcej ludzi zakłada swoje własne firmy. Jednak, aby dotrzeć w szybkim czasie do zainteresowanych i zdobyć potencjalnego klienta, potrzebna jest efektywna reklama. Jednym z narzędzi jakie wykorzystuje się do stworzenia odpowiedniej reklamy w Internecie jest pozycjonowanie stron. Na czym polega to zjawisko?
Pozycjonowanie stron jest jedną z najefektywniejszych metod reklamy jaka kiedykolwiek powstała. Aby przeciętny internauta miał możliwość dotarcia do oficjalnej strony konkretnej firmy, warto zainwestować w pozycjonowanie stron. Polega to na tym, że wybrana strona pojawia się jako pierwsza, po tym jak odpowiednie słowo kluczowe zostanie wpisane w wyszukiwarkę. Powiedzmy, że szukamy fryzjera w Krakowie. W wyszukiwarce wpisujemy przykładowe słowa kluczowe: „fryzjer Kraków”, „fryzjer w Krakowie” i od razu wyskakuje nam mnóstwo spokrewnionych z zadanym przez nas tematem stron. Oczywiste jest to, że najpierw klikamy na linki, które pojawiły się najwyżej listy wyszukanych stron, odpowiadających zadanemu zagadnieniu. Dlatego też, linki, które znajdują się na początku listy mają największe prawdopodobieństwo odwiedzenia przez przeciętnego internautę oraz zdobycia potencjalnego klienta. Im wyższą pozycję posiada strona w wynikach wyszukiwania, tym większa liczba osób będzie mogła zapoznać się z zawartą w niej ofertą.
Jak to możliwe, że jedne strony znajdują się wyżej w wynikach wyszukiwania niż pozostałe? Otóż o strony pojawiające się najwyżej dba odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu, czyli pojedyncza jednostka lub firma zajmująca się dbaniem o to, aby ranking strony był jak najwyższy. Taką osobę możemy określić jako specjalista SEO, webmaster lub po prostu pozycjoner.
Zakładając własną firmę niejednokrotnie wydajemy mnóstwo pieniędzy na stworzenie idealnej strony internetowej, która odzwierciedla nasze usługi. Nawet jeśli strona jest stworzona przez świetnego grafika komputerowego, zawiera wszystkie istotne o naszej firmie informacje i przyciąga wzrok swoim designem, nie dotrze do osoby, która zwyczajnie o tej stronie nie wie. Dlatego jeżeli sami nie znamy się na pozycjonowaniu stron, warto zadanie to oddać w ręce specjalistów, którzy doprowadzą naszą stronę na najwyższą pozycję, a co za tym idzie, zdobędą potencjalnych klientów.
W Internecie istnieją miliony świetnie zaprojektowanych stron, które leżąc pod warstwą kurzu nie docierają do ludzi. Dzięki pozycjonowaniu możemy dotrzeć ze swoją ofertą do większego grona odbiorców i nie martwić się o brak zainteresowania naszym towarem, czy też usługą.