was successfully added to your cart.
SEO

Pozycjonowanie bloga w wyszukiwarce.

By Grudzień 7, 2016 No Comments

Poniżej znajdziesz garść informacji, które pozwolą Ci wypromować swojego bloga w wyszukiwarce internetowej. Zakłdam, że znasz podstawowe pojęcia SEO i miałeś już do czynienia z pozycjonowaniem strony. Są to kompletne wskazówki dotyczące pozyskania linków, optymalizacji witryny czy jej budowy.
Najprostszym sposobem na poprawianie widoczności własnej strony www jest znalezienie blogów o takiej samej lub podobnej tematyce. Zbierz listę każdego z nich i stwórz jedną. Listę łatwo wyciągniesz korzystając z takich portali jak majesticseo.com czy ahrefs.com. Dobrym narzedziem będzie również SeoSpyGlass, głownie z tego powodu, że roboty dwóch wcześniej wymienionych portali są często blokowane. Usuń duplikaty z listy. Może okazać się, że częśc linków jest dla Cebie zwyczajnie “nieosiągalna”. Tzn linki umieszczone są w takich portalach, do których “nie mamy dostępu”. Jeśli korzystasz tylko z list wygenerowanych za pomocą majesticseo lub ahrefs, możesz posortować ją po parametrach TrustFlow i CitationFlow. To pomoże Ci w wyborze, do jakich miejsc warto dodać link, a do jakich trzeba się zastanowić. Pamiętaj, żeby miejsce Twojego linka było zgodne z tematyką Twojej strony www.
Na pewno udzielasz się na jakimś forum. Wykorzystaj to. W swoim profilu na forum możesz umieścić link do swojej strony. Warto również pomyśleć o dodaniu linku do sygnaturki. Oprócz efektu jakim jest pozycjonowanie, naturalnie zbierzesz ruch, ponieważ inni użytkownicy pod Twoim postem zobaczą stronę na której się udzielasz.
Linkuj do innych blogów. Co prawda, im więcej linków z Twojej strony do innej, tym “moc” strony spada, ale warto zamieścić przy twórzeniu treści odnośnik do zewnętrznego portalu. Prowadzi to do naturalnego schematu linkowania. Trzeba również pamiętać o tematyczności linków również i w tym przypadku.
Wewnętrzne linkowanie ma ogromną moc! Wewnętrze linkowanie to odnośniki prowadzące z jednej sekcji Twojej strony do innej. Tzn. jeśli piszesz artykuł, w kótrym wspominasz jakiś temat, który opisałeś w innym miejscu, podlinkuj go!. Wewnętrzne linkowanie realnie przekłada się na pozycje w wyszukiwarce.
Jeśli prowadzisz swojego bloga korzystając z silnika WordPress nie zapominaj o wtyczkach. Dobrym wyborem w sferze SEO będzie wtyczka Yoast SEO, w sferze Social Media – wtyczka, kóra umowzliwi łatwe dzielenie się Twoją treścią. Używając JetPacka skorzystaj z funkcji “Publicize”. Pozwoli Ci to na zautomatyzowanie dodania Twojej treści na portale społecznośćiowe. Wystarczy skonfigurować konta w panelu, a później podczas publikacji, wtyczka sama za Ciebie opublikuje treść na podłączonych portalach.
Korzystaj z RSSa. WordPress domyślnie posiada tę funkcję, inne CMS mogą, ale nie muszą go mieć, wówczas warto zadbać o dodanie tej fukncji. RSS umowliwa dodanie bloga do czytnika RSS np. feedburner.com
Pisz dla społeczności, a nie dla samej atrakcyjności tekstu dla wyszukiwarki. Spowoduje to naturalne pozyskanie czytelników, a co za tym idzie na pewno pewnej ilości linków do Twojej strony. Jeśli jest to ktoś z Twoich znajomych, poproś wprost o linka do Twojego bloga 🙂
Katalogi stron – warto w nich również umieścić link do naszej strony. Listę najbardziej popularnych katalogów stron znajdziesz na stronie www.katalogiseo.info. Spis można sortować po “mocy”, jak również po interesującej nas tematyce. Lepiej dodać do kilku dobrze dobranych katalogów nasz blog, niż skupiać się na ilości.