was successfully added to your cart.

Facebook – najpopularniejszy portal społecznościowy

By Październik 26, 2016 No Comments

We współczesnym świecie słowo Facebook jest tak popularne, że chyba nie ma takiej osoby na Ziemi która nie słyszałaby tego pojęcia. Jest to obecnie najpopularniejszy portal społecznościowy. Ludzie zakładają swoje konta bez względu na wiek, profesje, czy status. Samo założenie konta na Facebooku właściwie nie wiąże się z żadnymi ograniczeniami. Co zatem sprawia, że fenomen ten tak bardzo ogarnął każdy zakątek świata? Jak to możliwe, że bez obaw dzielimy się z innymi swoim prywatnym życiem? A nasze życie towarzyskie wyznacza ilość znajomych posiadanych na Facebooku? Oczywiście to nie są reguły, jednak ogromna liczba ludzi ma bardzo okrojone i prostolinijne myślenie o tym „miejscu spotkań”.
Aktualnie nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie życia bez Internetu, bez świata wirtualnego. Nie jest to związane tylko i wyłącznie z portalami społecznościowymi, ale przede wszystkim z tym, że Internet jest obecnie najszybszym i najbardziej dostępnym źródłem informacji. I tak jak dziadkowie często nie rozumieją dlaczego tak się dzieje, że ich wnuczkowie tyle godzin spędzają przed komputerem, tak my musimy zdać sobie sprawę z tego, że wszystko wokół nas się rozwija, brnie do przodu, a w szczególności technika i związany z nią rozwój Internetu.
Facebook stał się miejscem, gdzie możemy wirtualnie spotykać się z ludźmi. Każdy może podzielić się z innymi informacjami dotyczącymi naszego życia, nawet tego bardzo prywatnego, naszych aktualnych przeżyć, myśli, zamiarów, czy sytuacji w których się znajdujemy lub co będziemy robić. Oczywiście to jak będziemy do tego podchodzić zależy tylko i wyłącznie od nas samych. Jedni nie mają problemu z opisywaniem na Facebooku każdej minuty swojego życia, inni nie widzą w tym sensu. Dla jednych jest to jedyny sposób do pokazania się, wyjścia z cienia, dla innych służy on jedynie jako komunikator z innymi ludźmi. Niemniej jednak jedni i drudzy mogą korzystać z dobrodziejstw tego wynalazku w taki sam sposób.
Przede wszystkim to my decydujemy co tak naprawdę chcemy, aby zobaczył i przeczytał o nas świat. Dlatego z rozwagą powinniśmy podejść do zakładania konta na Facebooku. Bardzo ważną kwestią są przy tym ustawienia prywatności, które decydują co mogą zobaczyć o nas wszyscy, a co tylko znajomi. Do komunikacji z innymi osobami możemy wykorzystać czat, który jest nieodłącznym elementem portalu. On również zezwala na nasze pokazanie się światu, bądź ukrycie się przed nim. Innym sposobem przekazania komunikatu jest zostawienie postu, zawierającego istotną dla nas informacje na własnej tablicy lub na tablicy innej osoby. Możemy również do takiej osoby wysyłać prywatne wiadomości. Ponadto Facebook posiada szereg aplikacji, które mogą w jakiś sposób pomóc nam w funkcjonowaniu w jego obrębie.
Co należy jeszcze podkreślić to fakt, że Facebook stanowi doskonałe miejsce marketingowe, a właściwie jest jego narzędziem. Profile jakie powstają na portalu to nie tylko osoby prywatne. To również firmy, zespoły, instytucje, właściwie wszystko i wszyscy. Przykładowo dana firma może zareklamować tutaj swój nowy produkt, kampanię, projekt, czy pochwalić się nowym osiągnięciem. To bardzo przyciąga wzrok nowych klientów. Oczywiście liczy się liczba kliknięć „lubię to”. Im więcej osób to polubi, tym większe szanse na dotarcie do potencjalnego zainteresowanego.
Jak w każda dziedzina naszego życia, tak samo Facebook posiada zwolenników i przeciwników. Wychodząc z założenia że wszystko jest dla ludzi można korzystać z niego z rozwagą i czerpać same korzyści.

Strategia

Zbadamy potrzeby, określimy grupę docelową, aby jak najlepiej dobrać odpowiednie rozwiązanie i zminimalizować koszty.

Fanpage

Zbudujemy przyciągający uwagę fanpage i poprowadzimy komunikację.

Reklama

Wykonamy reklamę CPC kierującą na landingpage, promującą post lub wydarzenie.

Aplikacja

Stworzymy ciekawą aplikację dostosowaną do działań marketingowych.